Górskie wędrowanie

Klasyczne plecaki Kanken

Plecak z charakterystycznym liskiem od marki Fjallraven to produkt znany i lubiany na całym świecie, jednak wiele osób wciąż zastanawia się, czy opłacalne wydaje się wydanie nie dla każdego małych sum pieniędzy na plecak, który przecież trzeba będzie wymienić za jakiś czas. Ale czy napewno? Misją marki Fjallraven było stworzenie uniwersalnego solidnego i wytrzymałego produktu, który będzie przełomem na rynku i śmiało można stwierdzić, że udało jej się to osiągnąć w 1970 roku.

Plecak inny niż wszystkie

Założyciel marki Fjallraven Ake Nordin, zapalony podróżnik i miłośnik górskich wypraw ubolewał nad tym, że na rynku nie istnieje plecak turystyczny, który byłby wystarczająco pojemny, wygodny, stabilny i wytrzymały, przez co zdobywanie górskich szczytów i wybieranie się na dłuższe wyprawy często wiązało się z niepotrzebnym męczeniem się i narażeniem się na bóle pleców. Postanowił więc stworzyć plecak, który będzie inny niż wszystkie. Będzie składał się z ciasnego splotu nici nylonowych, będzie lekki, a zarazem wytrzymały oraz solidny i wygodny. Tak w 1970 roku powstały plecaki Kanken, posiadające usztywniane plecy i ramiona stabilizując kręgosłup i nie narażając go na urazy. Od tej pory plecaki z charakterystycznym logo lisa są jednym z najpopularniejszych produktów tego typu na świecie, nie tylko wśród miłośników turystyki, ale również zwykłych użytkowników, biorących je do szkoły, uczelni i pracy.

Plecaki Fjallraven – usztywniane plecy i amortyzowane ramiona

Wśród wielu osób na całym świecie istnieje przekonanie, że skandynawskie produkty charakteryzuje klasa, luksus i precyzyjne wykonanie, co z reguły idzie w parze z również z wysoką ceną. Warto jednak pamiętać też o tym, że za tym wszystkim stoi też świetna jakość i niezastąpiona trwałość, czego oczekują i potrzebują konsumenci. Dlatego właśnie, choć istnieją tańsze zamienniki plecaków Kanken, to wiele osób postanawia zainwestować w produkt marki Fjallraven, wiedząc że sprawdzi się on przez długie lata. Plecaki Kanken to również dbałość o środowisko, co jest bardzo ważne w obecnych czasach. Torby te szyte są z materiałów ekologicznych, mając na uwadze przyrodę i jej dobro, co idealnie wpisuje się skandynawska filozofię.

Do najchętniej wybieranych plecaków marki Fjallraven należy wersja Classic oraz Mini. ten pierwszy model to średnich rozmiarów plecak mieszczący format A4, kształtem przypominający charakterystyczną dla marki formę prostokąta. Natomiast model Mini pochodzi z kolekcji kierowanej przede wszystkim do dzieci. Odpowiada on idealnie wszystkim potrzebom najmniejszych zachowując przy tym wszystko, co najważniejsze w plecakach Kanken – www.polarsport.pl/plecaki-kanken.