dynafit ultra 100
Górskie wędrowanie

Czy warto kupić Dynafit ULTRA 100?

Firma Dynafit jest powszechnie znana z produkcji sprzętu górskiego. Nie ulega wątpliwości, że na szlaku niezwykle ważna jest przyczepność, a do tego właściwe trzymanie stopy. Dynafit ULTRA 100 to but praktycznie idealny, który zapewnia komfort i ochronę przed wystającymi skałami.

Zalety butów Dynafit ULTRA 100

Buty Dynafit ULTRA 100 mają mocną i dość sztywną cholewkę, która świetnie stabilizuje stopę. Można się czuć w pełni bezpiecznie, ponieważ nic nie lata i się nie przesuwa, a palce są chronione gumowym otokiem. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie są to buty dla osób, które mają szerokie stopy. Są to buty przeznaczone nie tylko na kamienisty, ale również mieszany teren. Można śmiało powiedzieć, że sprawdzą się idealnie na długie dystanse. Wśród zalet można wymienić sporą amortyzację, dobre opinanie stopy oraz zwartą konstrukcję. Minusem może być konieczność dopasowania się buta do nogi, ale wystarczy jeden trening, żeby poczuć się swobodnie. Dynafit ULTRA 100 to naprawdę przyjemne buty, ale pod warunkiem, że dobierzesz właściwy rozmiar. Dostępne rozmiary możesz sprawdzić na –https://www.polarsport.pl/buty-dynafit-ultra-100.html.

dynafit ultra 100

Przeznaczenie Dynafit ULTRA 100

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że cholewka jest wykonana z solidnej i bardzo wytrzymałej tkaniny, która wygląda jak tworzywo sztuczne. Jest gęsta, ale wchłania mało błota i brudu, dlatego bez żadnego problemu można usunąć zanieczyszczenia z cholewki. Warto wspomnieć, że dopasowuje się doskonale do stopy, pomimo tego, że jest sztywna. Do tego podczas zginania stopy nie wbija się w nią przesadnie. Przewiewność to w rzeczywistości jedyna rzecz, której może brakować tym butom. Oczywiście cholewka przepuszcza powietrze, ale z pewnością nie jest to przewiewny but na dłuższą metę. W sezonie letnim może być w tych butach za gorąco, ale w chłodniejsze dni nie powinno być problemu. Jeśli chodzi o sznurowanie, to zostały tu zastosowane klasyczne płaskie sznurówki. Można je łatwo rozwiązać, a do tego prezentują się bardzo solidnie. Na sam koniec wypada wspomnieć o tym, że elastyczna warstwa materiału osłania sznurowadła i można pod nią ukryć ich końcówki, żeby nie zaczepiały się w trakcie biegu.