Górskie wędrowanie

Buty w góry dla kobiet: wiele możliwości

Wyprawa w góry to dla każdej kobiety nie lada wyzwanie. Twój mąż zaprasza Cię na weekend, w trakcie którego zamierza pokazać Ci najpiękniejsze szlaki? Postaw na praktyczne podejście do tematu pakowania i wybierz naprawdę wygodne ubrania. W ferworze pakowania walizki nie zapomnij jednak o butach, które stanowią ważny punkt w chceck liście do zabrania w góry.

Obuwie w góry: dlaczego nie warto stawiać na adidasy?

O tym, że w góry nie zabiera się szpilek ani obcasów pewnie już słyszałaś, ale być może żywo zastanawia Cię fakt, dlaczego nie jest polecane zabieranie ze sobą zwykłych, codziennych adidasów czy też wygodnych i modnych nadal sneakserów. Te buty nosi się przecież bardzo komfortowo… To prawda, że są strzałem w dziesiątkę gdy idziesz na zakupy do centrum handlowego czy na siłownię, ale góry są nieco bardziej wymagające. Miękkie podeszwy i cienki materiał adidasów to za mało. Buty w góry powinny osłaniać kostkę, która bywa podatna na skręcenia oraz złamania i mieć doskonałą amortyzację, ponieważ ma to duże znaczenie w czasie wędrówek.

Stylowe buty w góry dla kobiet: jest wiele opcji do wyboru

Miłośniczki wędrówek górskich mają wiele możliwości do wyboru, ponieważ damskie buty górskie obecnie występują w wielu różnych modelach. Tak jak przed laty w sklepach często dominuje czerń oraz ciemny brąz, ale zdarzają się również egzemplarze o ciekawszej kolorystyce: róż, czerwień, zieleń czy kolor niebieski. Wiele z czarnych damskich butów w góry ma kolorowe sznurówki, które mogą również stanowić interesujący sposób na wyróżnienie się na górskim szlaku – zwłaszcza, jeżeli dobierzesz do nich pozostałe części stylizacji – np. kurtkę, czapkę czy spodnie w tym samym kolorze.

Buty górskie: o tym musisz wiedzieć

Obuwie przeznaczone w góry nie jest jedynie ciekawym dodatkiem do stylizacji, ponieważ ma na celu ochronę nóg przed kontuzjami. Kupno butów górskich jest doskonałą inwestycją, jeżeli naprawdę lubisz chodzenie po górach, a w czasie urlopu nie zamierzasz siedzieć w hotelu czy chodzić jedynie po mieście. Tego rodzaju obuwie zapewni Ci bezpieczeństwo na szlaku oraz odpowiednią amortyzację, która ma duże znaczenie w górach. Buty górskie często są też wodoodporne, dlatego jeżeli złapie Cię na szlaku deszcz, nie przemoczysz nóg, a dzięki temu być może unikniesz przeziębienia.