Górskie wędrowanie

Fjallraven Kanken — plecaki inspirowane naturą

Legendarna szwedzka marka Fjallraven jest popularna na całym świecie dzięki swoim plecakom Kanken. Firma została założona w 1960 roku przez Åke Nordina. Historia sukcesu rozpoczęła się od stworzenia unikalnego plecaka ze sztywnym i lekkim stelażem aluminiowym. Solidne, wygodne w noszeniu plecaki przyniosły marce światową sławę i do dziś są jednym z najbardziej znanych i popularnych produktów Fjallraven.

Podstawowa idea firmy pozostaje niezmienna — uczynić przyrodę bardziej dostępną poprzez prosty i praktyczny sprzęt i akcesoria podróżnicze. Fjallraven nie tylko zbliża się do natury, ale także ją chroni. W procesie produkcji marka wykorzystuje organiczne materiały pochodzące z recyklingu, ponieważ jak nikt inny rozumie, że nasz dobrobyt bezpośrednio zależy od przyszłości natury.

Funkcjonalne, trwałe, ponadczasowe

Design plecaków Fjallraven Kanken jest maksymalnie funkcjonalny i bogaty w innowacyjne rozwiązania.

Pierwszy plecak Fjallraven Kanken został stworzony w 1978 roku i miał rozwiązać problemy z plecami szwedzkich uczniów. Wykonany został ze specjalnego materiału Vinylon F — trwałego, odpornego na zużycie, bardzo łatwego w pielęgnacji. Wytrzymałość tej tkaniny została potwierdzona przez lata użytkowania. Unikalny materiał jest odporny na zamoczenie, choć producenci nie stosują żadnych impregnatów ani powłok odpornych na wilgoć. Sekret tkwi w tym, że jej włókna pęcznieją pod wpływem wilgoci, a tkanina staje się gęstsza, co zapobiega przedostawaniu się kropel.

Plecak Fjallraven Kanken — oryginał i jego charakterystyczne cechy

Gdy tylko zobaczysz atrakcyjną cenę, nie spiesz się z zamówieniem Fjallraven Kanken. Bardzo łatwo jest kupić podróbkę, jeśli nie znasz różnic między oryginalnymi modelami. Na co należy zwrócić uwagę?

  • Zamki. Marka stosuje wyłącznie wysokowytrzymałe, popularne wśród światowych marek, japońskie zamki błyskawiczne YKK. Podróbki wykorzystują tanie chińskie detale.
  • Logo Fjallraven. Oficjalna wersja logo plecaków Kanken ma odblaskową powierzchnię. Jedynym wyjątkiem są modele Re-Kanken.
  • Materiał. Oryginalny materiał Vinylon F jest szczególnie wytrzymały i elastyczny, ale ma również tendencję do wyginania się i łamania.

Dzięki tym cechom można  bezbłędnie zidentyfikować oryginalny plecak.