Górskie wędrowanie

Prawdziwy cud natury w polskich Tatrach czyli Dolina Chochołowska pełna krokusów

Tatry przyciągają miłośników pięknych krajobrazów i górskiej turystyki z całej Polski. To rzeczywiście bardzo majestatyczne góry, wciąż dzikie i nieokiełznane. Tej górskiej przyrody chcą też doświadczyć ludzie, dla których sport i aktywność ruchowa niekoniecznie jest stałym elementem życia. Do wyjścia w Tatry mobilizuje ich jeden z cudów natury, czyli Polana Chochołowska pełna kwitnących krokusów. Warto zobaczyć to przynajmniej 1 razy w życiu na własne oczy, chociaż raczej nie ma co liczyć na możliwość kontemplacji przyrody sam na sam. Dolinę Chochołowską w szczycie kwitnienie krokusów odwiedzają tysiące turystów.

Cud natury, czyli kwitnąca Dolina Chochołowska

Kiedy najlepiej wybrać się w Tatry, by zobaczyć kwitnące krokusy w Dolinie? Tak naprawdę trzeba to wszystko śledzić w internecie między innymi czytając informacje zamieszczone na stronie Narodowego Parku Tatrzańskiego. Krokusy zaczynają kwitnąć czasami już końcem marca, ale dwa też, że szczyt kwitnienia przesuwa się bardziej na przełom kwietnia i maja. Wszystko zależy od pogody i temperatury panującej w tatrzańskich dolinach. Jeżeli tylko jest taka możliwość, warto wybrać się tam poza weekendem. Niestety każdy weekend w kwietniu i na początku maja jest bardzo mocno wysycony turystami. Wielu ludzi chce zobaczyć ten cud natury i przyjeżdża nawet na jeden dzień w Tatry.

Salewa – profesjonalny ekwipunek dla miłośników turystyki górskiej

Jeżeli ktoś myśli, że w kwietniu czy na początku maja w Tatrach jest już zielono i nie ma śniegu, naprawdę grubo się myli. Idąc nawet w Dolinę Chochołowską, wciąż można napotkać na mocno oblodzone fragmenty trasy i naprawdę dużo śniegu. Dobre buty na przykład te od marki salewa to zatem podstawa jeżeli poprawnie się wyjść bezpiecznie i podziwiać krokusy do nabycia na www.polarsport.pl. Absolutnie nie należy wybierać się na taką wyprawę w zwykłych adidasach czy innych butach sportowych tego typu. Profesjonalne obuwie do trekkingu zapewnia dużo lepszą przyczepność do podłoża i daje gwarancję bezpieczeństwa. Zima w górskich dolinach trwa dużo dłużej niż można się spodziewać.
wykorzystany: