Górskie wędrowanie

Obóz harcerski

W młodości wiele osób uwielbia jeździć na różnego rodzaju kolonie i obozy. Chęć poznawania świata i innych osób jest wtedy tak duża, że bardzo się radujemy.

Jednakże obóz harcerski to nie przelewki i to właśnie tam można nauczyć się wielu przydatnych rzeczy, które mocno przydadzą się w przyszłości. Wiele osób mawia, że osoby harcerskie są czymś w rodzaju wojska dla dorosłych osób. Hartują bowiem na tyle, że często pamiętamy je nawet wtedy, gdy dorośniemy. Po obozach tego typu poza wspomnieniami zostaje również wiele przydatnych czynności, które umiemy wykonać we własnym zakresie.

Płachta biwakowa

Jak wiadomo obozy harcerskie i inne podobne do nich biwaki organizowane są najczęściej w lesie, bądź na specjalnie do tego wyznaczonych leśnych polanach. Młodzież ma okazję przez kilka dni funkcjonować na świeżym powietrzu i uczyć się przetrwania oraz spędzać przyjemny czas w grupie. Płachta biwakowa www.polarsport.pl jest jednym z atrybutów na biwakach i obozach, a dzięki niej można się między innymi schronić przed deszczem, kiedy ten niespodziewanie nas zaskoczy i postanowi zepsuć zabawę na świeżym powietrzu. Płachty tego typu poza możliwością schronienia się pod nimi mogą również służyć między innymi jako śpiwór.

Weekendowy biwak

Biwaki i spotkania plenerowe organizowane są zazwyczaj w plenerze. Niezależnie od tego ile mamy lat najczęściej każdy uwielbia przebywać na takich spotkaniach. Kontakt z naturą jest czymś niesamowicie przyjemnym, dlatego młodsi mogą odpocząć od szkoły, a dorosłe osoby naładować się pozytywną energią przed nowym tygodniem w pracy. Ogniska i biwaki w plenerze najlepiej jest organizować latem, kiedy to najrzadziej będziemy potrzebować pałatek, płacht i wielu innych narzędzi przeciwdeszczowych. Poza nimi przyda nam się również dużo wody, której możemy nie znaleźć w lesie i kilka przekąsek.