termos esbit
Górskie wędrowanie

Jak znaleźć dobre termosy esbit na napoje?

Planując wypad w góry warto pomyśleć nie tylko o odpowiednim ubraniu, obuwiu oraz plecaku. Z pewnością przyda się nam również termosie esbit, w którym będziemy przechowywać ciepłą herbatę i posiłek, który nas rzeczywiście zregeneruje. Jego zakup wcale nie jest prosty, bo nie każda firma oferująca tego rodzaju rozwiązanie cieszy się jednakowo dużą renomą. Esbit to jednak producent, którego oferta powinna nas zainteresować.

Termos Esbit na żywność i jego cechy

Zabierając w góry własny ciepły posiłek zwykle zakłada się, że nie będzie się go jeść natychmiast po pojawieniu się na szlaku. Jeśli piechur zechce po niego sięgnąć, z pewnością zdecyduje się na to po kilku godzinach, gdy trudy wspinaczki dadzą się mu we znaki. Po takim czasie niskiej jakości termos może doprowadzić do tego, że znajdujący się w nim posiłek będzie zimny. Niestety, będzie się to wiązać z tym, że stanie się on znacznie mniej wartościowy. Przeznaczony do transportu żywności termos Esbit posiada jednak kilka cech, dzięki którym ryzyko zaistnienia takiego stanu rzeczy może zostać ograniczone do minimum. Wprowadzone przez producenta rozwiązania to:

  • wykonanie termosu z najwyższej jakości stali nierdzewnej,
  • obecność matowej powłoki antypoślizgowej gwarantującej, że termos nie wypadnie z rąk,
  • odpowiedni dobór wymiarów pozwalający na transport dość dużej porcji przy jednoczesnej pewności, że termos nie będzie ciężki.

W PolarSport.pl plusem termosu Esbit na żywność jest także jego ciekawy wygląd. Być może nie ma on kluczowego znaczenia dla kupujących, trudno jednak nie docenić tego, że jest to dobrze prezentujące się rozwiązanie.

termos esbit

W czym trzymać herbatę idąc w góry?

Choć to termosy Esbit do przechowywania żywności są tymi, którym poświęca się najwięcej uwagi, rozwiązania wykorzystywane po to, aby transportować w nich kawę i herbatę także cieszą się doskonałą opinią. I one są w stanie utrzymywać wysoką temperaturę przez wiele godzin. Są też oferowane w wielu rozmiarach. Dzięki temu coś dla siebie znajdą zarówno osoby poszukujące termosów tylko dla siebie, jak i te, które liczą na jeden termos dla całej rodziny.